Med splošnim razmislekom o prometni infrastrukturi je tudi nekaj vsebine, ki se nanaša na tretjo razvojno os.
"Skrbi nas Teš, spravljamo se nad individualna kurišča, štiripasovne avtoceste pa neusmiljeno gradimo že več kot četrt stoletja. Avtocestni križ je davno končan, zdaj strežemo "potrebi" po hitrih cestah in razvojnih oseh do skoraj vsakega zelnika."
"Avtoceste so drage. Ko so enkrat zgrajene, postanejo strošek za trajno netrajnostno obnašanje. V luči boja proti podnebnim spremembam je to, kar počne Slovenija na področju cestne infrastrukture, zavrženo početje. A mi smo čudni patroni: na Koroškem so mladi kolesarili za avtocesto; v okoljsko ozaveščenih državah bi mladi kolesarili za kolesarske steze in na trasah načrtovanih avtocest protestno taborili na drevesih, njihovi učitelji pa bi jim nosili hrano. Zadnji primer je iz Združenega kraljestva."
"Razvitost ima zelo malo opraviti z avtocestami. Zveza med razvitostjo in kakovostjo življenja ter številom kilometrov avtocest je ob tem podatku zanemarljiva, lahko bi celo rekli, da je kakovost življenja v neki državi v obratnem sorazmerju s številom kilometrov avtocest. Veljalo bi pošteno premisliti o asfaltnih razvojnih oseh, ki so glede na stroške gradnje, poznejše vzdrževanje, uničevanje narave in ogljični odtis pravzaprav osi zla v razvojni preobleki.
Kdor podpira Združene CI Savinjske doline, naj pritisne gumb Podpiram.